Written by MKS Dębica

Test autobusu elektrycznego

Miejska Komunikacja Samochodowa w dniach 14-15 lipca 2020r. będzie testować autobus elektryczny ARP PILEA. Działania przewoźnika wpisują się w starania miasta na zakup nowych ekologicznych pojazdów, mające na celu poprawę jakości powietrza w mieście, obniżenie poziomu hałasu oraz podniesienie komfortu użytkowania komunikacji publicznej. Testowany autobus ARP PILEA ma 8,5 m długości, 2,4 m szerokości oraz 3,2 m wysokości. Jednorazowo może przewozić 65 pasażerów (23 miejsca siedzące). Polski elektrobus wyposażony jest w baterie o pojemności 142 kWh, które wystarczają na pokonanie 140 km. Na wyposażeniu ma klimatyzację całopojazdową, Wi-Fi, ładowarki USB oraz jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Jak podkreśla producent, autobus wykonany jest prawie w 60 proc. z polskich komponentów, a dzięki silnikowi elektrycznemu jest cichy i ekologiczny.