Written by MKS Dębica

Zmiana tras i rozkładów jazdy

Szanowni Mieszkańcy Dębicy i Ziemi Dębickiej!

  Od 1 marca br. zacznie obowiązywać zupełnie nowy rozkład jazdy, obejmujący gruntowną modyfikację sieci połączeń. Autobusy MKS przestaną kursować do miejscowości w Gminie Dębica, a w zamian w Dębicy rozszerzona zostanie oferta przewozowa komunikacji miejskiej. Uruchamiamy kolejną nową linię miejską, a na kluczowych trasach w mieście zwiększamy liczbę połączeń i koordynujemy odjazdy różnych linii, dzięki czemu zgodnie z Państwa oczekiwaniami, czasy oczekiwania na najbliższe autobusy w porach o największej mobilności Dębiczan ulegną skróceniu.

 MKS wciąż będzie docierał do Borowej, Chotowej, Głowaczowej, Golemek, Grabin, Lipin, Przyborowa i Straszęcina. Dla mieszkańców Dębicy i okolic uruchamianych będzie 10 linii, które wykonają w dni robocze łącznie 279 kursów, w soboty 120 kursów, a w niedziele 78 kursów.   

 Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki w okolicy Galerii Dębickiej i na Chopina, przy których od poniedziałku do soboty będzie zatrzymywać się nowa linia 6. Połączy ona ul. Rzeszowską z Os. Sikorskiego przez Centrum Handlowe Raj, ul. Tuwima, Cmentarną, Galerię Dębicką, Dworzec PKP.

Przy okazji zmian porządkujemy numerację linii miejskich. Istniejąca linia 12, która będzie kursowała w relacji Wolica – Zajezdnia MKS, otrzyma numer 2. Z kolei linia 14, uruchamiana dla uczniów z ulicy Budzisz, będzie kursowała z oznaczeniem linii 9. Weekendowa linia 13 docierająca z Wolicy do cmentarzy przy ul. Cmentarnej i Wielopolskiej, będzie funkcjonowała jako linia 4.

Linia 1 kursować będzie wyłącznie po Dębicy w relacji Krakowska – WUCH – Tikkurila, a linia 3 na trasie Wielopolska – Robotnicza – Krótka – Dworzec PKP – Parkowa – Krakowska – Szpital z wybranymi kursami wydłużanymi do Działek przy ul. 1 Maja i Straszęcina. Do trasy linii 7 zostaną włączone przystanki na ul. Robotniczej, zapewniając tej części miasta bezpośrednie połączenie z Os. Sikorskiego oraz rytmiczne połączenia do Dworca PKP. Kursy linii Nr 7 dowożące pracowników do strefy w Zawadzie zostają utrzymane bez zmian. Linia 14 zostanie wydłużona do Dworca PKP przez Pl. Gryfitów i ul. Parkową. Linia 8 zostanie skrócona do WUCHu. Trasa linii 16 pozostanie bez zmian.

 Częstotliwość kursowania autobusów w mieście wzrośnie. Na najważniejszych trasach w mieście w kierunku centrum, takich jak z Wolicy, z ul. Robotniczej, ul. Rzeszowskiej przy CH Raj i Technikum, ul. Cmentarnej, os. Sikorskiego, w dni robocze w ciągu dnia autobusy będą odjeżdżały średnio co 15 minut.

Najwyższa częstotliwość będzie funkcjonowała na ul. Krakowskiej, z przystanków przy Szpitalu, na osiedlach Matejki i Chemik w kierunku centrum oraz Dworca PKP autobusy będą odjeżdżały:

  • w dni robocze w godz. 7 – 16 co około 7-8 minut,
  • w dni robocze przed godz. 7 i po godz. 16 oraz w soboty co około 20 minut,
  • w niedziele co około 30 minut.

Ponadto informujemy, że przestaną funkcjonować linie podmiejskie 2 (ze Stobiernej do Braciejowej), 4 (ze Straszęcina do Nagawczyny), 11 (z Dębicy do Pustkowa Wsi), 15 (z Dębicy do Paszczyny) i 17 (z Dębicy do Laskowej).

 Zmianie ulegnie rozkład jazdy wszystkich linii komunikacji miejskiej. Planując podróż autobusem MKS uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nowymi godzinami odjazdów.

Zapraszamy do korzystania z usług dębickiego transportu publicznego.

Rozkład linia Nr 1: roboczy sobota niedziela roboczy wakacyjny mapka

Rozkład linia Nr 2: roboczy roboczy wakacyjny mapka


Rozkład linia Nr 3: roboczy sobota niedziela roboczy wakacyjny mapka

Rozkład linia Nr 4: sobota niedziela mapka

Rozkład linia Nr 5: roboczy roboczy wakacyjny mapka

Rozkład linia Nr 6: roboczy sobota roboczy wakacyjny mapka

Rozkład linia Nr 7: roboczy sobota niedziela roboczy wakacyjny mapka

Rozkład linia Nr 8: roboczy sobota niedziela roboczy wakacyjny mapka

Rozkład linia Nr 9: roboczy mapka

Rozkład linia Nr 16: roboczy mapka