Written by MKS Dębica

Zmiany w kursowaniu autobusów

Miejska Komunikacja Samochodowa informuje, że od 1 października 2020r. nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 2, 3, 4, 6 i 9.

Linia 2 – część kursów zostanie wydłużona do zakładu Tabor przy ul. Sandomierskiej bocznej (a zarazem Zakładu Karnego i innych firm/instytucji w rejonie ul. Św. Brata Alberta). Ponadto uruchamiamy kursy w soboty (dla podstawowego wariantu do/z zajezdni);

Linia 3 – wyprostowanie przebiegu przez ul. Krakowską, czyli wycofanie z obsługi rejonu Starostwa Powiatowego (wjazd kieszeniowy do dworca PKP pozostaje);

Linia 6 – wyprostowanie przebiegu przez ul. Rzeszowską, czyli wycofanie z obsługi ul. Cmentarnej, przejazd do ul. Nosala będzie wykonywany od Placu Gryfitów przez ul. Wielopolską jednokierunkowo (powrót przez ul. Strażacką do ul. Rzeszowskiej pozostaje po staremu);

Linia 9 – wydłużenie od ul. Staszica do D.K. Mors przez ul. Słoneczną (powrót tak jak linia nr 6). W szczególności zachęcamy uczniów do korzystania z tego połączenia, linia ta przejeżdża obok najważniejszych szkół w mieście. Mieszkańcy osiedla Budzisz, ul. Wielopolskiej oraz ul. Gawrzyłowskiej zyskają więcej połączeń do centrum miasta.

Mapki: linia Nr 2, Linia Nr 9